Yazı Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 21:27
 
TÜKETİCİNİN YANINDAYIZ !
Av.Ece ERGÜDER
 
 

Aslen Gölcük doğumlu olmakla beraber İzmir Yaşar Üniversitesi’nde tam burslu eğitim gördüm. Doğduğum yerde halkımıza hizmet vermek adına Gölcük’e dönerek Merkez Mahallesi Albay Burak Caddesi Taşkan Sezgin İşhanı 3. Katta bulunan Ergüder Hukuk Bürosu’nu değerli vatandaşlarımızın hizmetine sundum.

Burada tüketici hukuku, ceza hukuku, gayrimenkul hukuku, iş hukuku, aile hukuku ve icra hukuku başta olmak üzere türlü hukuk dallarında danışmanlık ve avukatlık görevime devam etmekteyim.

Tüketici hukuku her gün, biz farkında olmasak dahi hayatımızın içinde yer almaktadır. Bakkala ya da markete gittiğimizde belki manavdan bir elma aldığımızda.. Tüketici hukuku giyimden barınmaya dek tüm ihtiyaçlarımızda kurallarına uyduğumuz yaşayan bir hukuk dalıdır. Bu bağlamda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun temel mevzuatımız olmakla tüketici hak ve ödevleri ile satıcının hak ve ödevlerini ayrıntılı bir biçimde düzenlemiştir. Siz sayın tüketicilerimiz ayıplı mal ya da eksik ifa ile veya kusurlu bir hizmetle ya da haklarınızın kullandırılmadığı bir satış ile karşılaştığınızda bir uzman avukat aracılığı ile hiçbir hak kaybına maruz kalmadan istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Bunun için 6.920,00 – TL altında bulunan uyuşmazlıklar için İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, 6.920,00 – TL ile 10.390,00 – TL arasındaki uyuşmazlıklar için ise İl Tüketici Hakem Heyetleri görevlidir.

Tüketici Hakem Heyetlerine başvururken ön bilginizi TÜKODER aracılığıyla alıp sonrasında şahsen ya da avukatınız aracılığıyla; elden, posta yoluyla veya e-devlet kapısı üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Görülmektedir ki Tüketici Hakem Heyetlerine sözlü başvuru yapılamamaktadır. Bu nedenle başvuru sırasında uyuşmazlık konusunu içeren bir dilekçe ve delil niteliğindeki ekleri hazırlanarak Tüketici Hakem Heyetlerine teslim edilmelidir. Yetkili Tüketici Hakem Heyeti tüketicinin yerleşim yerinnin bulunduğu veya tüketicinin işlem yaptığı yerdeki heyettir.

Yetkili ve görevli mercilere zamanında ve doğru başvuru yapılması hukuki sorunun çözümündeki en önemli adımdır. Lütfen alanında yetkin ve bilgili kişiler aracılığıyla haklarımıza sahip çıkalım. Siz değerli tüketicilerin hukuki bir sorunla karşılaştığında doğru ve eksiksiz bilgiye ulaşabilmesi amacıyla hem TÜKODER aracılığıyla hem de bireysel olarak başvurabileceği

Ergüder Hukuk Bürosu – Avukat Yücel Ece ERGÜDER 0 530 651 0195 numaralı telefon her zaman hizmetinizde olmaya devam edecektir. Sağlıklı ve huzurlu günler dilerim.

#EvdeKal

Avukat Yücel Ece ERGÜDER 

 
Etiketler: TÜKETİCİNİN, YANINDAYIZ, !,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı