Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 17:44
 
SEYMEN ''KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM''
AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Çetin Seymen, ilçe gündemi hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Seymen, “Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri gerekli kurumlara iletmeye, sosyal devlet anlayışını sürdürmeye devam edeceğiz” dedi
Siyaset Haberi
SEYMEN ''KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM''

DÜNYANIN 138 ÜLKESİNE YARDIM GÖNDERDİK
Başkan Seymen, “Pandemi döneminden sonra şekillenmeye devam eden yeni dünya düzeninde ülkemiz, çıkışını sürdürmektedir. Tüm Avrupa’nın çarklarını durdurduğu dönemde biz, pek çok sektörde çarkları döndürmeye devam ettik ve bunun yanında pandemiyle mücadelede başarılı olduk. Bu örnek, tüm dünyanın gözü önünde üretim gücümüzü göstermemize vesile oldu. Aynı zamanda hem güney sınırlarımızda başlattığımız Pençe – Kaplan Operasyonu hem de Libya’daki girişimlerimizle askeri alanda mücadelemizi sürdürerek küresel güç olma yolunda kararlılığımızı gösteriyoruz. Gelişmiş ülkelerin bile kendilerine yetmekte zorlandığı dönemde bizler, kendi kendimize yetebildik. Ayrıca diğer ülkelerin umut kapısı olduk. Maske, ilaç, gıda gibi temel ihtiyaç ürünlerinde hiçbir yokluk çekmememizin yanı sıra dünyanın 138 ülkesine tıbbi teçhizat ve sağlık malzemesi yardımı gönderdik. Dünyanın öbür ucu Brezilya’nın bile bugün yüzde yüzünü bizim ürettiğimiz solunum cihazlarını kullanması, geldiğimiz noktanın özetidir. Çok kısa sürede inşaatlarını tamamladığımız sağlık merkezlerimizle sağlık altyapımızı daha da güçlendirdik” dedi.

SAĞLIK VE ULAŞIM KONUSUNDA BÜYÜK ADIMLAR ATTIK
Başkan Seymen, “Sağlık Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız, Bilim Kurulunun tavsiyeleri, Sayın Cumhurbaşkanımızın onaylarıyla aldığımız tedbirler sayesinde, pandemi sürecini en az can kaybıyla atlatan ülkeler arasında yer alıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi Türkiye’yi 3 kıtanın sağlık merkezi yapmak için büyük adımlar atıyoruz. Son olarak geçtiğimiz gün Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdik. 858 hekim, 1077 hemşire, 1105 yatak kapasitesi, 145 yoğun bakım, 250 poliklinik, 45 ameliyathane, 110 acil müşahede yatağı, 855 deprem izolatörü ile muazzam bir hizmeti vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Sağlık alanında yaptığımız başarılı çalışmaların yanı sıra, birçok alanda devrim niteliğinde üretimler yapıyoruz. Ulaşımda yerli ve milli otomobilden sonra şimdi de yerli ve milli elektrikli milli trenimiz için ilk test sürüşü gerçekleştirildi. Bu yıl sonunda raylara indirilecek ve Allah’ın izniyle kısa sürede yolcu taşımacılığına başlayacak olan milli elektrikli trenimiz, ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun. Derdi millet, vatan, bayrak olmayanlar, bu hizmetleri vatandaşlarına kazandırabilir mi? ‘Aşkınan koşan yorulmaz’ sözü, bizim hizmet felsefemizi oluşturuyor. Vatandaşlarına hizmeti aşkla yapan yorulmaz, daha iyileri için koşmaya devam eder” ifadelerini kullandı.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM
Başkan Seymen, mahalle teşkilatlarının çalışmalarına değinerek, “Ülke gündemimizin yanı sıra bizler, AK Parti Gölcük Teşkilatı olarak yeni normaller çerçevesinde maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz hafta Yüzbaşılar Mahalle Teşkilatımızın haftalık olağan toplantısına katılım sağladım. Daha sonra tüm mahalle teşkilatlarımızın başkanlarıyla bir araya geldiğimiz verimli bir toplantı gerçekleştirdik. 18 yıllık başarımızın bir sırrı da mahalle teşkilatlarımızın azimli ve inançlı çalışmalarından geliyor. Gölcük İlçe Başkanı olarak bu konuda kendimi şanslı hissediyorum. Mahalle ve köy temsilciliklerimizin tamamı, verdiğimiz görevler doğrultusunda çalışmalarını aksatmadan sürdürüyor. Komşularının sorunları ve talepleriyle ilgili gerekli çalışmaları yapıyorlar. Hemşerilerimizle gönül köprüleri kurmak adına büyük önem teşkil ediyorlar. Bütün mahalle teşkilatlarımızın başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN
Sözlerine 1 Temmuz’da seferlerine başlayan Hat 700 ile devam eden Başkan Seymen, “Geçtiğimiz günlerde, vatandaşlarımızın yoğun talepleri sonrasında Gölcük - Gebze arasında Hat 700 ulaşım hattını hayata geçirdik. Yolcularımız, Hat 700’ün son durağı olan Gebze Fatih Tren İstasyonu’ndan Marmaray’a, Gebze D-100 duraklarımızdan aktarma yaparak, Hat 250G ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na, Hat 200 ile Kartal Metrosu’na ulaşabileceklerdir. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın ve Gölcük Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Diğer yandan sosyal belediyecilik anlamında önemli bir hizmet olan Halk Ekmek satışları, ilçemizde de başladı. Yoğun nüfuslu mahallelerimizin merkezi noktalarında hemşerilerimiz, 07.00 – 09.00, 12.00 – 14.00 ve 17.00 – 19.00 saatleri arasında alışveriş yapabilecekler. Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri gerekli kurumlara iletmeye, sosyal devlet anlayışını sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEYMEN, ''KENDİMİ, ŞANSLI, HİSSEDİYORUM'',
Yorumlar
Haber Yazılımı