İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Nakit çekiyoruz!
Nakit çekiyoruz!
Haber Detayı
30 Temmuz 2013 - Salı 03:44
 
Şeker’den Gölcüklülere ‘DÖNÜŞÜM’ ÇAĞRISI
Siyaset Haberi
Şeker’den Gölcüklülere  ‘DÖNÜŞÜM’ ÇAĞRISI

AK Parti Gölcük İlçe Teşkilatı ramazan ayını oldukça yoğun geçiriyor. Köy ve mahalle ziyaretlerinde vatandaşla buluşmayı sürdüren AK Partililerin önceki akşamki durağı Yukarı Halıdere Mahallesi oldu. İlçe başkanı Sedat Yücel ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in katıldığı ziyaret programının onurkonuğu ise AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker oldu. Vatandaşın ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılanan AK Partili heyet, güzel bir ramazan akşamında yapılan keyifli sohbetlerle yaklaşık iki saat Halıderelilerin konuğu oldu.

KOYU SOHBETLERE DALDILAR

Yukarı Halıdere de vatandaşın sıkıntı ve sorunlarını dinleyen partililer, herkesle tek tek ilgilenerek sohbet etti. Halıdere sakinleri AK Partililerin ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken mahalle muhtarı Seyfi Eraydın da heyete teşekkür eden isimler arasında yer aldı. Konunun konu açtığı ziyarette gündem maddesi ise ‘Kentsel dönüşüm oldu.

‘Kentsel dönüşümün babası' olarak bilinen AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, ilçemizin kaderini değiştirmek için Gölcüklülere çağrıda bulunmayı da ihmal etmedi.

DEVLET ON ADIM GELECEK

Türkiye`yi ilgilendiren kentsel dönüşüm projesini AK Parti Kocaeli Milletvekili Harita Kadastro yüksek mühendisi İlyas Şeker değerlendirdi. Şeker, “Siz bir adım atın, devlet on adım gelecek. Aslında hızla başlayan bu süreç, yakın zamanda durakladı. Proje kapsamında kentimizde de hasarlı binaların yıkımına başlanmış olmasına rağmen hala tüm ilçelerde 3 bin 751 hasarlı binada toplam 9 bin 971 bağımsız konut ve işyeri bulunuyor. Yaşanan duraksamanın nedenini açıklayan Şeker, ilçemizin kaderini değiştirmek için Gölcüklülere birkez daha çağrıda buldu                                                                                                                          

DÖNŞÜMDE TOP VATANDAŞTA…                                                                                                         Dönüşümde, vatandaşa büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Şeker, “Bakanlık hükümet bu konuda üzerine düşeni yapıyor. Artık vatandaşta elini taşın altına koymalı. Rıza olmazsa ve binaların kontrol sonucu sağlıklı olmadığı anlaşılırsa, tehlike arz ediyorsa ve bir depremde yıkılma ihtimali çok yüksekse bu kotrol ettirilerek öğrenilmeli.  Zaten devlet belirli noktada vatandaşın can güvenliğini korumak zorunda. Bizler üzerimize düşeni yapıyoruz, kentsel dönüşümün hızlandırılması ve sağlıklı yaşam alanlarına kavuşulması için Gölcüklü vatandaşlara büyük görev düşüyor” dedi.

ORTAK NOKTAMIZ GÖLCÜK

Ziyarette vatandaşların merak ettiği soruları yanıtlayan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ise, Gölcük’ün yapılan yatırımlarda da ciddi yol kat ettiğini belirtti. Gölcük’te günlük hayatı sıkıntıya sokacak hiçbir eksiğin olmadığını söyleyen başkan Ellibeş, yeni yatırımların ilçemize ‘marka kent’ unvanını kazandıracağını belirtti.  AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel de vatandaşlarla günün her anı yan yana olduklarını belirterek, “Yaşadığımız ilçe, işte hepimizin ortak noktası bu. Daha güzel bir Gölcük için bizler gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı