Haber Detayı
07 Temmuz 2020 - Salı 18:19
 
PEHLEVAN ''MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYIN''
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan ile Koronavirüs ile mücadeleyi ve bundan sonra normalleşen yaşamda neler yapılacağını Yeni Gölcük Gazetesine anlattı. Pehlevan “ Her an nerede karşımıza çıkacağı belli olmuyor. Biz hasta olmaya biliriz ama taşıyıcı olabiliriz. Sosyal mesafeyi korumak, elleri düzenli yıkamak lazım. Maskeyi aksesuar değil gerçek anlamda takmak lazım. En önemli şey bu üç kural.”dedi.
Sağlık Haberi
PEHLEVAN ''MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYIN''

DİĞER İLÇELERDEN HASTALAR GELİYOR
Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Yüksel Pehlevan  “Yeni normalleşme sürecine girdikten sonra ilçemizdeki hasta sayımız düştü. Ancak hastanemizde ki hasta sayısı düşmedi. Diğer ilçedeki hastaları da kabul etmeye başladık.

ÇOCUK HASTALAR YURTLARDA KALIYOR
Pehlevan “Anne babasının testi pozitif çıkan çocuklarımızda aileleri ile birlikte yurtlarda kalıyor. Anne babaya bulaşınca çocuk hastalarımızda da testler otomatik olarak pozitif çıkıyor. Bu süreçte özellikle anne ve babalar dikkat etmelidirler” dedi.

ÇOK YÜKSEK HASTA SAYIMIZ OLDU
Pehlevan “11 Martta başlayan süreçte bizim ciddi bir hasta sayımız oldu. Yoğun bakım hasta sayımız azdı. Hiçbir bulgusu olmayan taramalar da  pozitif çıkan hastalar oldu. KYK’nın yurtları bizim çok işimize yaradı. Gayet konforlu. Hastalarımızı orada izole ettik. Hastanede tedavisi biten hastaları 14 gün tamamlanması için yurda gönderdik.

ANLAŞILAN VİRÜS DEĞİL 
Pehlevan “İlçemizde görülen sayıda düşüş yaşanıyor. Ancak diğer ilçelerden gelen hastalar var. Önümüzdeki süreçte sayı azalır mı artar mı bilmiyoruz. Önlemlerimizi aldık. En önemlisi tecrübe kazandık. Şuan  görünür de anormal bir sıkıntı yok. Yeni normalleşmede kesinlikle tedbiri elden bırakmamamız lazım. Çünkü sinsi bir virüs”dedi.

VİRÜS HER KESTE OLABİLİR
Pehlevan “ Bu virüsün her an nerede karşımıza çıkacağı belli olmuyor. Biz hasta olmaya biliriz ama taşıyıcı olabiliriz. Özellik kronik hastalıkları olanlar, yaşlı kişilere bunu bulaştırmak çok kolay ve çok daha ağır seyrediyor. Özellikle sahillerde, alışveriş merkezlerinde sosyal mesafemizi koruyalım” dedi.

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAYIN
Pehlevan “Sosyal mesafeyi korumak,  elleri düzenli yıkamak lazım. Maskeyi aksesuar değil gerçek anlamda takmak lazım. En önemli şey bu üç kural. Birde şikayetleri olan şüphelenen kişiler 24 saat hastane açık. 24 saat tahlil verilebilir. Ayrıca poliklinik oluşturduk onunla ilgili. Uzman doktorlarımız var” şeklinde sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: PEHLEVAN, ''MASKESİZ, SOKAĞA, ÇIKMAYIN'',
Yorumlar
Haber Yazılımı