Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 13:42
 
"MASADA VE SAHADAKİ GÜCÜMÜZÜ DÜNYAYA GÖSTERDİK''
Ak PArti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Azarbeycan-Ermenistan savaşı sırasında Türkiye'nin oynadığı rolle, saha da ve masada ne kadar güçlü bir aktör olduğunu Dünyaya gösterdiğini söyledi. Seymen haftalık yazılı açıklamasında şunları söyledi
Siyaset Haberi

Geçtiğimiz hafta imzalanan antlaşma ile birlikte Türkiye’nin masada ve sahada ne kadar güçlü bir aktör olduğunu tüm dünyaya tekrar göstermiş olduk. Azerbaycan’ın haklı davasında hem askeri, hem lojistik, hem de siyasi anlamda kardeşlerimizin hep yanında olduk ve kafkaslardaki şanlı mücadeleye ağırlığımızı koyduk. Suriye’de, Libya’da, Akdeniz’de kazandığımız zaferlere Dağlık Karabağ bölgesini de ekledik. Fransa ve AB destekli Ermenistan antlaşma sonucunda işgal ettiği bölgelerden çekildiğini açıkladı. Yenilgiyi kabul etti. Antlaşma Türkiye ve Rusya’nın garantörlüğünde imzalandı. Ermenistan ve dolayısıyla batıyı bir kere daha mağlup ettik. Şu sıralar Ermenistan işgal ettiği topraklardan çekiliyor. Allah imanlı devlet liderimizden ve imanlı askerlerimizden razı olsun. Bizim en büyük gücümüz dualarımızdır. Rabbim ordularımızı daima muzaffer kılsın. Türkiye kardeşlerinin, müslümanların, mazlumların yanında olmaya devam edecektir. 20 yıl önce hiç bir uluslararası arenada rol oynayamayan Türkiye bugün bölgesinin hakim devletlerindendir. Bunu sadece biz demiyoruz. Fransa’da ve Almanya’da yayın yapan dergiler ve gazeteler Türkiye’nin bölgedeki kilit rolünü her gün manşetlerine taşıyorlar. Bize bu günleri gösteren rabbimize şükürler olsun.

"Geçtiğimiz günlerde sağlık sorunları nedeniyle affını isteyen Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın talebi bildiğiniz gibi Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul edildi. Enerji ve Maliye Bakanlıkları döneminde Milli duruşuyla vatanımıza üstün hizmetleri bulunan Sayın Bakanımıza teşekkür ediyor, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Sayın Lütfü Elvan’a görevinde muvaffakiyetler diliyorum. Yeni dönemin milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız’ın ifade ettiği gibi ekonomide, yargıda ve hukukta yeni bir sayfa açıyoruz. Anadolu kültürünün fabrika ayarlarına dönerek bireyselcilikten ziyade ortaklaşacı anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Ekonomik, ticari, siyasi türbülansta olan Dünya’nın aksine istikrarımızı koruyarak emin adımlarla yürümeye devam ediyoruz.

İl kongremiz sonrasında teşkilat çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kongremize gelerek desteklerini esirgemeyen teşkilatımızın her kademesinde görev yapan dava arkadaşlarımıza, üyelerimize ve partimize gönül veren AK Parti sevdalılarına teşekkür ediyorum. Seçimden seçime değil her gün çalışan bir teşkilat anlayışına sahip olarak kademe ve mahalle toplantılarımızı hiç aksatmıyoruz. İstişareyi elden bırakmıyoruz. Mahalle toplantılarımıza koordinatör İlçe Yöneticilerimiz ve Meclis Üyelerimiz de katılım sağlıyor. Böylece ilçemizin eksikliklerini hızlıca bu hizmet mekanizması sayesinde çözüme ulaştırıyoruz.

Sözlerime son verirken son günlerde büyük artış gösteren Covid - 19  illetinden kurtulmak adına hemşehrilerimizin kurallara riayet etmelerini rica ediyorum. Hastalığa yakalanmamanın en etkili yöntemi pandemi kurallarına riayet etmek. Temizlik, maske ve fiziksel mesafe kuralları riski en aza indiriyor. İnşallah el birliği ile bu beladan kurtulacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerime saygı ve selamlarımı iletiyorum."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "MASADA, VE, SAHADAKİ, GÜCÜMÜZÜ, DÜNYAYA, GÖSTERDİK'',
Yorumlar
Haber Yazılımı