banner753
Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 11:14
 
MARMARA İŞ ADAMLARI DERNEĞİ DEĞİRMENDERE'DE BULUŞTU
Gölcük’ü tanıtım amaçlı olarak Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk ve Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan tarafından Gölcük Değirmendere Yalı Evlerinde düzenledikleri Kahvaltı programında buluştular.
Ekonomi Haberi
MARMARA İŞ ADAMLARI DERNEĞİ DEĞİRMENDERE'DE BULUŞTU

Gölcük’ü Marmara iş adamlarına ve mütahitlere tanıtmak için tanıtım aynı zamanda Gölcük’e yeni bir yaptırım amaçlı olarak Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk ve Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan tarafında Gölcük Değirmendere yalı evlerinde program düzenlediler. Programa, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Müftüsü İlyas Öztel, Kocaeli Büyükşehir Bölge Koordinatörü Abdullah Göktürk, AK Parti ilçe Başkanı Çetin Seymen, CHP ilçe başkanı Fikret Gürel, MHP ilçe Başkanı, Yeni Parti ilçe Başkanı İsmail Aynacı, Saadet Partisi ilçe başkanı Yaşar İsmail Yıldız, Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği genel başkanı M. Zeki Gedikoğlu, Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği Kocaeli İl başkanı Ramazan Öztürk Gölcük Temsilcisi Osman Kalkan ve dernek üyeleri iş adamları ile mütahitler katılım sağladılar.

 

TÜRKİYE HEPİMİZİN

Programda konuşan AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman; “bu dernek benimde üye olduğum bir dernektir. Derneğimizin çalışmaları hepimize faydalı olduğu bir dernektir. Aşkımız olan Türkiye Kürdüyle, Türküyle, Çerkezsiyle, Lazıyla, Gürcüsüyle, sağcısıyla, solcusuyla, Alevisiyle ve Sunisiyle bizim ülkemizdir. Babalarımızdan aldığımız bu vatanımızı daha güçlü bir şekilde çocuklarımıza bırakmak için her birimiz bir iş yapıyoruz. biz siyaset yapıyoruz siz üretiyorsunuz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bu aziz millet tarihte güçlü olduğunda insanlar mutluydu. Şuanda daha güçlü olma yolunda emin adımlarla gidiyoruz. Ama biz güçsüz olduğumuzda insanlık mutsuz oldu. Bizim tekrar güçlü olmamız lazım ki insanlık mutlu olsun. Güçlü olmanın yolu da üretimden geçer. Bir yolu üretimdir, bir yolu birlik beraberlik ve kardeşliktir. Allaha hamd olsun bu konuda sorun yok. Daha çok üretmemiz lazımdır bu konuda sizlere iş düşüyor” dedi.

 

DEPREMLE İLGİLİ PROJELER YAPTIK

Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneği genel başkanı M. Zeki Gedikoğlu; “derneğimiz 1994 yılında kurulan bir dernek, ilk olarak Gebze, ardından Kocaeli ve daha sonra Marmara bölgesine yayıldı. 11 ili 250 ilçeyi yaklaşık 25 ile 30 yurt dışı temsilcilikleri olan mütahit, İşadamı, sanayici, bürokrat kişilerin bir araya geldiği bir dernek. 1994’ten beri hem Türkiye geneli hem bölgesel olarak birçok faaliyetlerimiz oldu. 1998 yılı Ağustos ayında depremle ilgili konferans vermiştik. Türkiye Depreme Davetiye Çıkarıyor. Nitekim 1999 yılında bu deprem yaşandı. Halen uzantıları devam ediyor. Bizler bu gün iş adamlarımız ve mütahitlerimizle bir araya gelerek binalarının yapımı ile ilgili Depremde toplanma alanları ile ilgili birçok projeler yaptık ve bunları uygulamak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK VAR

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “ben burada birlik ve beraberliği görüyorum. Çünkü Marmara İşadamları ve Mütahitleri Derneğinin bu anlamlı toplantısına tüm siyasi partilerimizin katılması demek birlik ve beraberlik demektir. Bu tablo çok önemli bir tablodur. Bu güzel tabloyu burada görmem ve bunu burada düzenleyen arkadaşlarıma müteşekkirim. Mütahit arkadaşlarımız, Sanayici iş adamlarımız özellikle cesaret göstererek girişim bulunarak, aslında kendi rızıkları değil, memleketin kalkınması ve refahın artmasını sağladıkları için de ben kendilerine teşekkür ederim. Gölcük özelinde ise biz burada 17 Ağustos Depremini yaşadık. Mütahitlik nedir kimlerin olması gerekir, binaların ne şekilde denetlenmesi gerekir ve sonuçlarının neler olduğunu biz bizzat yaşayarak öğrendik. Temmenimiz buradaki seçkin nezih insanlarında destekleriyle gayretleriyle Gölcük’te yeniden bir Kocaeli yıldızı oluşmasını sağlayacak bir ilçe olacak” dedi.

 

Fahri Haner 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MARMARA, İŞ, ADAMLARI, DERNEĞİ, DEĞİRMENDERE'DE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı