Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 06:37
 
KOGACE'DEN TARTIŞILACAK KARAR ! 32 ÜYE ÇIKARTILDI
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, dernek tüzüğüne aykırı hareket ettikleri gerekçesiyle 32 kişiyi üyelikten çıkardı.
Kocaeli Haberi
KOGACE'DEN TARTIŞILACAK KARAR ! 32 ÜYE ÇIKARTILDI

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Derneğimizin, yönetimine seçilerek göreve geldiğimiz günden bu yana, birlik ve beraberliği sağlayarak, üyelerimizin çıkarları doğrultusunda hareket etmeyi kendimize ilke edindik. Ancak tüm bu gayretlerimize rağmen, göreve geldiğimiz günden bu yana, seçimlerde demokratik ortamda yarıştığımız karşı listede yer alan bazı üyelerimiz, yeni yönetimi ve çalışmalarını içine sindirmedi. Haksız ve yersiz eleştiriler, kendilerine veya yanında olanlara ait yayın organlarından tek taraı programlar ile sürekli derneğimizi ve yönetimimizi yıpratmaya yönelik söylevlerde bulundu. Seçim yarışında, bizleri kaybettiğimiz takdirde, yeni bir oluşuma giderek, derneğimizin gücünü zayıatacağımız yönünde iddialarda bulunan kişiler, seçimi kaybedince, kendileri bu noktada çalışmalarda bulundu. Tüzüğümüze aykırı olmasında rağmen, bu dernek kuruldu

Seçimlerde tarafsız davranmayan ve istedikleri liste seçilmediği için bizleri tebrik bile etmeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yöneticileri, bu yeni oluşuma kucak açtı. Bizim hiçbir programımıza katılmayan Federasyon yöneticileri, yeni derneğin kuruluş toplantılarına bile katıldı. Demokrasiye saygı duyulmadan, derneğimizi güçsüzleştirmeye yönelik bu gelişmelerden hiçbir şekilde etkilenmiş değiliz.

Ancak, derneğimize ve üyelerimize karşı görevlerimiz, dernek tüzüğüne karşı olan mecburi sorumluluklarımız nedeniyle, yönetimimiz ile bir araya gelerek yapmış olduğumuz toplantıda aldığımız kararı üyelerimize bildirmek istedik. Toplantı sonucunda, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimize bağlı olan bazı üyelerin, Dernek tüzüğümüzün 6’ıncı maddesinde yer alan 4’üncü bendindeki ‘Dernek üyesi iken, merkezi Kocaeli İli sınırları içerisinde bulunan ve aynı alanda faaliyet gösteren başka bir meslek örgütüne üye olunamaz’ kuralına aykırı hareket ettikleri tespit edilmiştir. Buna istinaden aşağıda isim listesi verilen kişiler, tüzüğümüzün 7’inci maddesinde yer alan, Dernek üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren hallerin 1’inci bendindeki ‘Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak’, 4’üncü bendindeki ‘Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak’ maddelerine istinaden üyelikten çıkarılmıştır."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KOGACE'DEN, TARTIŞILACAK, KARAR, !, 32, ÜYE, ÇIKARTILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı