Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 17:11
 
DONANMA SEMT POLİKLİNİĞİ AİLE TIP’IN BİNASINA TAŞINIYOR
Gölcük Donanma Caddemiz üzerinde yapılması planlanan Yeni Sağlık Kompleksi için, mevcut Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri'nin boşaltılan binalarında yıkım tamamlandı. Farklı birimlere taşınan kurumlar protokol tamamlandıktan sonra yapımı devam eden Sağlık kompleksinin karşısında bulunan Aile Tıp Merkezine geçici süre ile taşınacak.
Sağlık Haberi
DONANMA SEMT POLİKLİNİĞİ AİLE TIP’IN BİNASINA TAŞINIYOR

AİLE TIP MERKEZİNE TAŞINIYOR
Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yakın zamanda kazandırılacak olan Donanma Caddesi üzerinde yapımı başlayan sağlık kompleksinde hizmet verecek olan Verem Savaş Dispanseri ve KETEM Birimi geçici süreyle Değirmendere Atatürk Mahallesi 3036. Sokak No:4 adresinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi Binasına taşınmıştı. Yeni yapılan anlaşma ile Kapatılan Aile Tıp Merkezi binasına taşınıyor. Bu duruma en çok sevineler ise daha önce dispanseri kullanan hastalar oldu.

4 BİN METREKARE KULLANIM ALANI OLACAK
Sağlık Bakanlığı tarafından ilçemize yakışır yeni bir Sağlık Kompleksi için proje onaylandı. 22 Temmuz’da ihalesi gerçekleştirilen Donanma Caddesi üzerinde bulunan Semt Polikliniği ve Verem Savaş Dispanseri’nin yer aldığı alan üzerinde yapılacak olan yeni Sağlık Kompleksi bin metrekare alan üzerine  inşa edilecek. 
Zemin katında kendi otoparkı bulunacak olan yeni Sağlık Kompleksi 4 katlı olacak. İçimde Verem Savaş Dispanseri, İlçe Sağlık Müdürlüğü, 10 Aile Hekimi’nin görev yapacağı birimler, röntgen, laboratuar, KETEM, 112 Acil İstasyonu, eğitim salonları, gebe eğitim sınıfları ve geniş bir yemekhanesi olacak. Ayrıca ihtiyaç duyulduğu taktirde hastaneye ait birimlerin hizmet verebileceği bölüm ayrılacak.  İnşaatın başlamasıyla bir  yıl içinde tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DONANMA, SEMT, POLİKLİNİĞİ, AİLE, TIP’IN, BİNASINA, TAŞINIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı