Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 16:37
 
BALIK FİYATLARI DEĞİŞMEDİ
Balık sezonun kapanmasıyla birlikte balıkçılarda 6 çeşit balık haricinde balık kalmadı. Sezondan dolayı balıkların azalması fiyatlara yansımadı.
Ekonomi Haberi
BALIK FİYATLARI DEĞİŞMEDİ

Balık sezonun kapanması balıkhanelerde balıklar azaldığını belirten Rizeli Kardeşler Balık Resteurant sahibi Mehmet Ali Kurtuluş; “CORONA Virüs balıkları satışları ve alışlarını etkilemedi. Pandemi döneminde bizler evlere pişmiş ve çiğ balık servisini yapıyorduk. Halen bu servislerimiz en hızlı şekilde devam ediyor. Balığın azalması balık sezonun kapanmasıdır. Şu anda istavrit, hamsi, levrek, çupra, somun ve Alabalık dışında balıklarda büyük oranda azalma var. Şu anda tezgaha gelen balıklar taze ve günlüktür. Buzhane balığı yoktur. Tam bir yıldır balık fiyatları değişmedi. balığın azalması asla ve asla fiyatlara yansımadı. Şu anda tezgahta bulunan balık fiyatları geçen yılla aynı fiyatla devam ediyor.

Sardalya balığı 25, tekir balığı 35, alabalık tane 8, yerli somon 35, levrek 40, deniz çupra 70 kara deniz çupra 40, istavrit 30, hamsi 30, hamsi 30 ve kara deniz mezgit balığı 50 lira olarak tezgahta yerini aldı. Tezgahta bulunan tüm balıklar günlük ve tazedir” dedi.

Fahri  Haner

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIK, FİYATLARI, DEĞİŞMEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı