Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 13:00
 
BAKAN KOCA , KOCAELİ'Nİ SORDU !..
Sağlık Bakanı FAhrettin Koca, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ile görüşerek, Kocaeli'ndeki son durum ve hastanelerin durumu hakkında bilgi aldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ile görüştü.
Sağlık Haberi
BAKAN KOCA , KOCAELİ'Nİ SORDU !..

Koronavirüs dünyada ve ülkemizde kritik bir şekilde yayılmaya devam ediyor. İlimizde de vaka yoğunluğu hiç iç açıcı değil. Açıklanan günlük koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 156 bin 642 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 103 kişiye hastalık tanısı konuldu, 141 kişi hayatını kaybetti.

Kocaeli, koronavirüs vakalarındaki ciddi artış olan illerden birisi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilimizdeki son durumla alakalı bilgi almak için Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve ciddi artış gösteren diğer İl Sağlık Müdürleriyle video konferans şeklinde görüştü.
“EK TEDBİRLERİ ELE ALDIK”
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu görüşmeyi sosyal medya üzerinden duyurdu ve paylaşımında şunları söyledi:
“İZMİR, BURSA, KOCAELİ, GAZİANTEP, KAHRAMANMARAŞ, DENİZLİ, SİVAS il sağlık müdürleriyle yaptığımız video konferans görüşmelerinde, salgının son durumunu, yeni kısıtlamalardan beklenen sonuçları, ek tedbirleri ele aldık. Hasta yükümüzü ve filyasyon çalışmalarımızı gözden geçirdik.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, KOCA, ,, KOCAELİ'Nİ, SORDU, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı