Haber Detayı
19 Kasım 2020 - Perşembe 14:41
 
BAKAN KOCA''EVİMİZDE KALALIM''
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, alınan yeni tedbirlerin amacının, hastalığın yayılımını azaltmak olduğunu belirterek, "Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım" dedi.
Sağlık Haberi
BAKAN KOCA''EVİMİZDE KALALIM''

Sağlık Bakanı Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin Twitter'daki hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, "Salgına karşı zorunlu tedbirler tekrar hayatımızda. Zorunlu tedbirlerin amacı hareketliliği, dolayısıyla hastalığın yayılmasını ve hastanelerin yükünü azaltmaktır. Tedbirlerin amacına gönüllü olarak da destek verelim. Hareketliliği azaltalım. Mümkün olduğu kadar evimizde kalalım" dedi.

'İNFLUENZA GÖRÜLMEDİ, BU DÖNEMİN MEVSİMSEL GRİBİ ARTIK COVİD'
Bakan Koca, Sağlık Bakanlığı'nın her yılın 42'nci haftasında influenza (grip) taraması yaptığını belirterek, 47'nci hafta olduğu halde influenzanın görülmediğini kaydetti. Koca, "5 haftadır tarıyoruz bu dönemde daha yok. Her yıl şu dönemde çocuk poliklinikleri üst solunum yolu enfeksiyonundan geçmez biliyorsunuz. Şu an çocuk poliklinikleri çok sakindir ve yoğun olan erişkin, dahili polikilinkleri daha fazla. Çünkü Covid daha fazla. Bu dönemin mevsimsel gribi artık Covid" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, KOCA''EVİMİZDE, KALALIM'',
Yorumlar
Haber Yazılımı