Haber Detayı
02 Ekim 2019 - Çarşamba 15:22
 
ANNE SÜTÜ DEĞERLİDİR
Anne sütünün teşviki ve bebek dostu hastaneler programı kapsamında “Bebek Dostu ve Anne Dostu Hastane” unvanına sahip olan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası olması nedeniyle, anne sütünü önemine dikkat çekmek için “Emzirme Günü” etkinliği düzenlendi.
Sağlık Haberi
ANNE SÜTÜ DEĞERLİDİR

Anne sütünün teşviki ve bebek dostu hastaneler programı kapsamında “Bebek Dostu ve Anne Dostu Hastane” unvanına sahip olan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası olması nedeniyle, anne sütünü önemine dikkat çekmek için “Emzirme Günü” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte klinikte yatan hastalara ve gebe okulu katılımcılarına emzirme eğitimi verildi. Eğitimde; "ilk 6 ay sadece anne sütü" ilkesiyle, Kadın Doğum Ebe ve Hemşireleri stantta yerlerini alarak anne sütü, emzirmenin önemi, emzirme teknikleri konularında anneler ve anne adaylarını bilgilendirilip, broşür dağıtıldı.
Hastane Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan, “Anne sütü psikolojik, ekonomik, steril ve pratiktir. Anne sütü bebeğin ihtiyacı olan bütün besin ve vitaminleri içermektedir. Şuana kadar anne sütüne yakın içerikli bir gıda üretilmiş değildir. Aynı zamanda 'Bebek Dostu Hastane' olarak emzirme konusunda anne ve anne adaylarına teşvik ve bilinçlendirme çalışmalarımız devam etmektedir. Dolayısıyla ilk 6 ayı mutlaka olmak şartıyla 2 yaşına kadar anne sütü diyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANNE, SÜTÜ, DEĞERLİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı