Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 13:11
 
Korona Virüs krizini fırsat bilerek vatandaşa fahiş fiyatla ürün satan fırsatçılara büyük denetim geliyor. Vatandaşın sesine kulak veren Belediye Başkanı Başkan Sezer, konuya el attı.Fahiş Fiyat Denetim yetkisinin yasal olarak Ticaret İl Müdürlüklerinde olduğunu, kendilerinin de İl Müdürlüğü ile gerekli görüşmeyi yaptıklarını söyleyen Başkan Sezer, İl Müdürlüğüne bağlı İzmit'den gelecek denetim ekipleri ile Gölcük Belediyesi zabıtasının ortaklaşa denetimler yapacağını söyledi.
Gölcük Haberi

Kriz dönemini fırsat bilerek özellikle gıda ve hijyen ürünlerinde hemen her gün zamlı fiyat uygulayan fırsatçılar yandı.

Vatandaşın feryadına kulan veren Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada " Fahiş fiyat denetimi ile ilgili asıl yetkili makam  Kocaeli Ticaret İl Müdürlüğüdür. Bizler bugüne kadar zabıtamız aracılığıyla başta hijyen ve etiket konularında denetimlerimizi sürdürmüştük.Ancak, fahiş fiyat denetim yetkisi belediyelerde değil, ticaret il müdürlüklerindedir. Vatandaşın şikayetinin artması üzerine,  İl Müdürmüz Veysi Uzunkaya ile gerekli görüşmeyi yaptık. Yarın, Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri, zabıtalarımız ile birlikte yoğun bir denetim uygulayacaklar.Böylesi zor dönemlere vatandaşın ekonomik oarak canını yakan fırsatçılara göz açtırımayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da, açıklamalarında "Fırsatçılara göz açtırmayın" talimatı verdiğini hatırlatan Başkan Sezer,Yarın itibari ile İzmit'den denetleme ekipleri Gölcük'e gelecek. Gölcük Belediye zabıtamızla birlikte tek tek denetleme yapacak olan bu ekipler, kriz ortamını suistimal edenlere yasada belirtilen en ağır cezayı verecek."dedi

ZABITAYA TAKVİYE

Korona krizinin başladığı günden itibaren mesai merfumu gözetmeden çalışan zabıta ekiplerine de takviye yapıldı. Belediye de kriz nedeniyle kapatılan kütüphane,spor ve benzeri birim personelinin zabıta biriminde görevlendirildiğini söyleyen Başkan Sezer," Zabıta ekiplerimize gerekli personel takviyesini yaptık. Ekiplerimiz de gün boyunca denetime çıkacak.Şikayeti olan vatandaşımız belediyemizin 0 262 414 10 38, 05452491805 numaralı telefonuna gerekli ihbar ve şikayetini yapabilir. Vatandaşlarımızın şikayetleri süratle değerlendirilecektir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı