Haber Detayı
26 Mart 2020 - Perşembe 12:39
 
Her zor zamanın kahramanları vardır. Evlerini, çoluk çocuklarını sağlıklarını bir yana bırakıp, insanlar için çalışır, insanlık için üretirler. Korona Virüsü nedeniyle yaşadığımız bu zor günlerin kahramanları ise Gölcüklü dokuz eğitimci kadınımız oldu.
Gölcük Haberi

"Gölcük'ün Kahraman Kadınları", İstiklal Savaşında cepheye mermi taşıyan Nene Hatunlarımız gibi bu zor günlerde evinde oturmayı değil, korona ile mücadele de "Biz de varız" demeyi tercih etiler.

Gölcük belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren GÖLMEK kurs merkezi hocaları, günümüzün en büyük ihtiyacı olan maskelerin üretimine başladılar.

Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer'in projesi ile ortaya konan çalışmada Gölcük Belediyesi kendi maskesini kendi üreten ilk ilçe oldu.

Gölcük Belediyesi, Korana Virüs ile mücadele veren ve yoğun bir mesai harcayan sağlık çalışanları için önemli bir hizmeti yerine getiriyor. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in talimatıyla, Gölcük Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında sağlık çalışanları ve hastalar için korucu maske üretmeye başladı. Yeni Gölcük Gazetesi olarak gönüllü olarak maske üreten kurs öğretmenleri ile görüştük

"KADINLAR OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ"

GÖL-MEK  Yöneticisi Tuğba Sarıgül “Corona virüsü vakasından dolayı ülke olarak seferberlik halindeyiz. Belediye Başkanımız Ali Yıldırım Sezer maske imalatı ile ilgili gerekli talimatları verdi.  Başkanımız kurs merkezini ziyaret ederek çalışmamızdan dolayı teşekkür etti.  Bende öğretmenlerimize gönüllü olarak çalışırmısınız diye sordum. Severek  geleceklerini söylediler. Şimdilik 15 tane öğretmenimizle gönüllü olarak maske dikimi yapıyoruz. Günlük 600- 700 maske üretiyoruz. Bu sayıyı arttıracağız. Bu işi nöbetleşe yapacağız. Biz hanımlar olarak her zaman üzerimize ne düşüyorsa ülkemiz için insanlarımız için sağlık çalışanlarımız için her şeyden önce ne yapmamız gerekiyorsa üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Biz kendi adımıza işe yaramaktan çok mutluyuz. İnşallah ülke olarak bu illetten kurtarırız.  Zaman dayanışma zamanı” dedi.

SAĞLIKÇILARIMIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Melek Altun   : Sağlıklılarımız bizim için canla başla çalışıyorlar. Bizde onlara biraz katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize. Gün hep beraber çalışma zamanı.  Evde kalmak gerekiyor biz sağlıkçılarımız için dışarıya çıktık.

 

Gamze Nurgüldal  “Sağlık çalışanlarımız için böyle bir projede olduğum için çok mutluyum.  Onlara azıcık olsa da katkı sağlaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Onlar bizim için orada çalışıyorlar. Bizde  onlar için bir şey yapalım.

 

Elif Yılmaz. Sağlık çalışanlarımız için hastanelerimiz için destekte bulunmaya geldik. Elimizden geldiğini yapmaya çalışıyoruz.

Arzu Öz: Müdürümüzün çağışı ile harekete geçtik. Bizde  destek olamk için devletimiz milletimiz için çalışamaya başladık.

Nurcan Gerez: Üzgünüz ama  burada olmaktan memnunum.  Benimde bir faydam olduğunu düşünüyorum. İnşallah ülkemiz için hayırlısı olur.

Hayriye Çelen Bilgiç: İnşallah hep beraber bu kara günlerimizi atlatacağız. Sağlıkçılarımıza, hemşirelerimize, doktorlarımız a destek vermek için buradayız.

Hülya Kuru: Sağlıkçılarımıza destek vermek için buradayız. Biraz katkımız olursa ne mutlu bize.

Mualla Nur Gözün: Çorbada benimde tuzum olsun istedim. O yüzden gönüllü olarak geldim.  Sağlıkçılarımız için çalışıyoruz.

Kaynak:
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ,
Yorumlar
Haber Yazılımı